Baterie kuchenne

Baterie zlewozmywakowe

Wybór odpowiedniego dla naszych potrzeb zlewozmywaka niesie za sobą konieczność kupna konkretnej baterii do niego. Jak poradzić sobie z tym wyborem? Warto uświadomić sobie na samym początku, że oprócz urody, stylu i ceny ważna jest także trwałość, funkcjonalność, w tym możliwość oszczędzania wody przy pomocy danej baterii.

Nasz zlewozmywak może być zaopatrzony w jednouchwytowe lub dwuuchwytowe baterie. Te pierwsze są bardzo wygodne w użyciu i to jest ich nadrzędna zaleta. Z kolei drugie wymagają dość długiego regulowania strumienia wody, co nie wpływa korzystnie na naszą potrzebę jej oszczędzania. Baterie te posiadają głowice z gumowymi uszczelkami (te trzeba wymieniać), albo nowszego typu – ceramiczne, zdecydowanie trwalsze.

Kolejnym punktem naszych rozważań nad wyborem baterii do zlewozmywaka jest kwestia zdecydowania się na miejsce i sposób montażu. Do wyboru mamy baterie stojące i naścienne. Baterie stojące montuje się w otworze zlewozmywaka lub blatu. Podłącza się za pomocą gumowych wężyków lub sztywnych rur. Z kolei baterie naścienne montuje się do rur z ciepłą i zimną wodą za pomocą specjalnych złączek.

W świecie baterii możemy spotkać wiele udogodnień. Przywołajmy tu chociaż kilka: baterie bezdotykowe, czyli takie, które zaczynają działać, gdy włoży się ręce pod wylewkę. Ich wadą jest cena, którą jednak rekompensuje dużo mniejsze zużycie wody. Baterie pod okno – jest to wygodne rozwiązanie, które umożliwia otwieranie okna nad zlewem. Urządzenie takie jest doskonałe do zlewozmywaków umieszczonych w ostatnio bardzo modnym miejscu, z widokiem na zewnątrz. Dość ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie baterii z wylewką umożliwiającą pobieranie wody z dwóch źródeł, na przykład z filtra i instalacji. Dzięki czemu możemy pobierać wodę do picia, jak i zmywania. Ogranicznik wypływu i temperatury wody w sposób znaczący zmniejsza zużycie wody chroni nas przed poparzeniem. Podobną funkcję posiadają baterie termostatyczne, które umożliwiają ustawienie określonej temperatury wody. W ten sposób nie tylko chronią nas przed oparzeniem, ale także oszczędzają wodę. Ponadto oszczędzamy nasz czas, który poświęcalibyśmy na regulowanie strumienia i temperatury. Warto wspomnieć także o bateriach z dozownikami na detergenty. Pojemniki te działają po jednokrotnym naciśnięciu. Ich sposób usytuowania – wmontowanie w baterie, sprawia, że nie musimy dodatkowo wiercić otworu w zlewozmywakach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)